NEFDEM ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Nefdem Elektronik güçlü makine parkuru ve tecrübeli personel kadrosu ile seri ve kaliteli üretim yapabilen bir Elektronik üretim firmasıdır. Üretim süreçlerinde savunma sanayine üretim yapacak nitelikte EYDEP sertifikasına sahiptir. Üretim parkurunda 1 adet İklimlendirme Makinası, 3 adet SMD dizgi hattı, 1 adet Selective Soldering Makinası, 1 adet XRAY Kontrol Cihazı, 1 adet yıkama makinası, 2 adet AOI (Otomatik Optik Muayene) Cihazı, 1 adet SPI (Lehim Kontrol Muayene) Cihazı ve 1 adet Dalga Lehim Makinası bulunmaktadır.

Üretim süreci ürünlerin depoya girişinden, müşteriye sevk edilene kadar gerçekleşen tüm süreçlerde izlenebilir bir alt yapı ile kayıt altında tutulmaktadır. Ürün tedarikleri ile birlikte komponent sayımları ile süreç başlamakta, akabinde giriş kalite kontrol sürecinde uyumsuz ya da yanlış malzemelerin tespiti yapılarak Malzemeler üretim alanına girmeden önce karşılaşılabilecek tüm sorunlar bu bölümde çözülmektedir. Üretim yapıldıktan sonra AOI test makinası ile kısa devre , lehimsizlik , havada malzeme ve yanlış malzeme gibi sorunlar 3 boyutlu olarak test edilip Karşılaşılan sorunlar Rework istasyonunda uzman personel tarafından onarılmaktadır. AOI test makinasının göremediği alttan sonlandırmalı bacak yapısına sahip QFN , TMC , BGA vb. kılıfların incelenmesi ve testlerinin yapılması da XRAY inspection cihazında gerçekleşmektedir. Ayrıca kontrolü sağlanan ürünlerin görsel olarak raporlaması da yapılabilmektedir.

Elektronik kart dizgisinin yanı sıra; Elektronik kart tasarımı, yazılım geliştirme, komponent PCB ve Elek tedariği, talebe bağlı olarak bitmiş ürün test ve program atma prosesleri de gerçekleştirilerek; anahtar teslim ürüne kadar tüm süreçlerde müşterilere hizmet sunmaktadır.

MAKİNE PARKURU

Printer - Dek Horizon 8 Serigrafi Baskı Makinesi
Krem Lehim İnceleme - TRI TR7007 SII Plus 3D SPI Test Makinesi
Dizgi Makinesi - Yamaha 2 x YSM20
Kürleme Fırını - BTU Pyramax100N Kürleme Fırını
Optik İnceleme Makinesi - TRI TR7700 SIII 3D AOI Test Makinesi

SMD DİZGİ HATTI

Kapasite

IPC9850 – 127.000 CPH

Min PCB Boyutları

L 50 mm x W 50 mm x H 0,3 mm

Max PCB Boyutları

L 600 mm x W 460 mm

Komponent Paket Tipleri

LGA, Pin Grid Array, Quad Flat Package, Small Outline Packages, Small Outline Integrated Circuit, Ball Grid Array, VR, CSP, TSOP, Large QFP, Large Connectors, Card Connectors, C-Type Connectors, Vehicle Connectors

Komponent Ebatları

Metric Base 03015 mm to 45 x 45 mm L 100, H 15 mm

Dizgi Hassasiyeti

Cpk ≤ 1.0 ± 0.035 mm; 3σ ± 0.025 mm

Feeder Kapasitesi

8mm genişliğinde feeder 256 adet

Krem Lehim Uygulaması

Tam otomatik printer (Dek Horizon 8 Serigrafi Baskı Makinesi)

Elek Kapasitesi

300 mm’den 736 mm’ye kadar tüm ebatlarda çerçeve kullanımı.
video

TH DİZGİ HATTI

Kapasite

Manuel montaj hattı (6000 cph)

Min PCB Boyutları

L 60  x W 60 x H 0,4 mm

Max PCB Boyutları

L 600  x W 350 x H 4 mm

Komponent Paket Tipleri

Tüm paket tipleri

KALİTE BELGELERİMİZ

Eydep Sertifikası